Eugen Bleyer

Eugen Bleyer
Generalleutnant

20.11.1896, Mainz / Hessen
18.3.1979, Bad Tölz (Wohnsitz Wiesbaden / Hessen)

RK: 14.12.1941, Oberstleutnant, velitel Infanterie Regiment 379 / 169. Infanterie Division / Höheres Kommando z.b.V. XXXVI. / A.O.K. Norwegen Bef.St. Finnland
1939 Spange zum 1914 EK I
1939 Spange zum 1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II

Leutnant (8.5.1915)
Oberleutnant (31.7.1925)
Hauptmann (1.2.1931)
Major (18.1.1936)
Oberstleutnant (1.2.1939)
Oberst (1.1.1942)
Generalmajor (1.12.1943)
Generalleutnant (20.7.1944)

Důstojnický čekatel 117. Infanterie-Regiment (13.8.1914 – 20.5.1915)
Důstojnický kurz Döberitz (30.11.1914 – 15.2.1915)
186. Infanterie-Regiment (20.5.1915 – 7.10.1915)
Zraněn, v nemocnici (7.10.1915 – 12.2.1916)
I. Ersatz-Battalion 168. Infanterie-Regiment (12.2.1916 – 18.3.1916)
186. Infanterie-Regiment (18.3.1916 – 27.7.1916)
Adjutant III. Battalion 186. Infanterie-Regiment (27.7.1916 – 15.2.1918)
Zraněn, v nemocnici (15.2.1918 – 8.4.1918)
Adjutant III. Battalion 186. Infanterie-Regiment (8.4.1918 – 25.4.1918)
Zraněn, v nemocnici (25.4.1918 – 7.6.1918)
Adjutant III. Battalion 186. Infanterie-Regiment (7.6.1918 – 26.7.1918)
Zraněn, v nemocnici (26.7.1918 – 3.11.1918)
I. Ersatz-Battalion 168. Infanterie-Regiment (3.11.1918 – 5.4.1919)
117. Infanterie-Regiment (5.4.1919 – 16.9.1919)
Plukovní adjutant 117. Infanterie-Regiment (16.9.1919 – 9.1919)
Velitel roty Freikorps Hessen (9.1919 – 11.11.1919)
Velitel roty 36. Reichswehr-Infanterie-Regiment (11.11.1919 – 10.5.1920)
Kulometný kurz Infanterie-Schule Wünsdorf (1.1.1920 – 4.2.1920)
Ordonanční důstojník Štáb 36. Reichswehr-Infanterie-Regiment (10.5.1920 – 1.6.1920)
22. Reichswehr-Schützen-Regiment (1.6.1920 – 1.10.1920)
15. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 1.1.1921)
Ausbildungs-Battalion 15. Infanterie-Regiment (1.1.1921 – 1.1.1928)
Sportovní kurz 15. Infanterie-Regiment (5.12.1921 – 18.12.1921)
Sportovní učitel Wünsdorf (17.7.1922 – 15.12.1922)
Ženijní kurz Giessen (21.1.1925 – 17.2.1925)
Zbrojní kurz Drážďany (1.4.1925 – 15.8.1925)
12. (MG) Kompanie 15. Infanterie-Regiment (1.1.1928 – 1.10.1930)
Dopravní kurz u 5. Transport-Battalion (21.5.1928 – 30.6.1928)
13. (MG) Kompanie 15. Infanterie-Regiment (1.10.1930 – 1.1.1931)
Velitel roty 1. Infanterie-Regiment (1.1.1931 – 1.10.1934)
Velitel roty Infanterie-Regiment Königsberg (1.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel eskadry 1. Kradschützen-Battalion (15.10.1935 – 6.10.1936)
Štáb 29. Division (6.10.1936 – 10.11.1938)
Adjutant Velitele posádky Erfurt (10.11.1938 – 26.8.1939)
Velitel II. Battalion 355. Infanterie-Regiment (26.8.1939 – 16.2.1940)
Velitel II. Battalion 630. Infanterie-Regiment (16.2.1940 – 15.3.1940)
Velitel I. Battalion 36. Infanterie-Regiment (15.3.1940 – 17.3.1941)
Velitel 379. Infanterie-Regiment (17.3.1941 – 25.4.1943)
Führer-Reserve OKH (25.4.1943 – 10.9.1943)
Kurz divizních velitelů (3.5.1943 – 30.7.1943)
Štáb A Generální štáb (30.7.1943 – 10.9.1943)
Führer-Reserve, Armee-Gruppe Süd (10.9.1943 – 1.10.1943)
Velitel 258. Infanterie-Division (1.10.1943 – 1.12.1943)
Velitel 258. Infanterie-Division (1.12.1943 – 05.9.1944)
Führer-reserve OKH (5.9.1944 – 1.10.1944)
Velitel 181. Infanterie-Division (1.10.1944 – 15.5.1945)
V jugoslávském zajetí (15.5.1945 – 12.1949)
Odsouzen k smrti (12.1949 – 6.1950)
Odsouzen k 18 letům, po amnestii se vrátil do Německa (6.1950 – 22.5.1952)

Leave a Comment