Eugen Bilharz

Eugen Bilharz
Generalmajor

*6.8.1886, Baden-Baden
+8.12.1963, Baden-Baden

Leutnant (23.1.1909)
Oberleutnant (16.10.1914)
Hauptmann (16.11.1916)
Major (1.10.1929)
Oberstleutnant (1.12.1933)
Oberst (1.10.1935)
Generalmajor (1.2.1941)

Důstojnický čekatel Saský 105. Infanterie-Regiment (1.10.1907 – 7.10.1914)
Velitel roty 2. Brigade-Ersatz-Battalion 89 (7.10.1914 – 30.7.1916)
Velitel Truppe 19. Ersatz-Division (30.7.1916 – 7.12.1917)
Štáb 19. Ersatz-Division (15.9.1917 – 19.9.1917)
Adjutant 45. Ersatz-Brigade (7.12.1917 – 8.1918)
Velitel II. Ersatz-Battalion 32. Infanterie-Regiment (16.8.1918 – 1.4.1919)
105. Infanterie-Regiment (1.4.1919 – 11.4.1919)
Velitel 105. Infanterie-Regiment (11.4.1919 – 23.4.1919)
Velitel Sicherungs-Battalion Bilharz ve Zwickau (23.4.1919 – 7.5.1919)
Velitel Battalion Zwickau (7.5.1919 – 1.10.1919)
Velitel 105. Infanterie-Regiment (1.10.1919 – 9.12.1919)
Velitel roty 113. Reichswehr-Schützen-Regiment (9.12.1919 – 1.1.1921)
Velitel roty 14. Infanterie-Regiment (1.1.1921 – 1.2.1925)
Štáb 14. Infanterie-Regiment (1.2.1925 – 1.4.1928)
Ausbildung-Battalion 14. Infanterie-Regiment (1.4.1928 – 1.3.1930)
3. Gebirgs-Regiment (1.3.1930 – 1.12.1930)
14. Infanterie-Regiment (1.10.1930 – 1.12.1930)
Štáb II. Battalion 14. Infanterie-Regiment (1.12.1930 – 1.2.1931)
Velitel II. Battalion 14. Infanterie-Regiment (1.2.1931 – 1.5.1933)
Štáb 14. Infanterie-Regiment (1.5.1933 – 1.10.1934)
Štáb Infanterie-Regiment Konstanz (1.10.1934 – 15.2.1935)
Učitel Armee-Schule Berlín (15.2.1935 – 1.5.1936)
Důstojník z.b.V. OKH (1.5.1936 – 1.7.1936)
Ředitel Armee-Administration VIII, Breslau (1.7.1936 – 6.10.1936)
Náčelník oddělení výzbroje OKH (6.10.1936 – 10.11.1938)
Feld-Kommando III, Berlín (10.11.1938 – 8.12.1940)
Velitel Höhere-Feld-Štáb západní Francie, (8.12.1940 – 17.4.1941)
Feld-Kommando III, Berlín (17.4.1941 – 15.9.1941)
Velitel Feld-Gruppe 2 West, Kassel (15.9.1941 – 1.3.1944)
Führer-Reserve OKH (1.3.1944 – 29.6.1944)
Velitel štábu, Feld-Kommando 996, Montauban (29.6.1944 – 28.9.1944)
Führer-Reserve OKH (28.9.1944 – 31.1.1945)
Propuštěn z armády (31.1.1945)

Leave a Comment