Erich von Bogen

Erich von Bogen
Generalleutnant

*14.8.1893, Bromberg, Západní Prusko
+3.9.1972, Emden

Leutnant (19.6.1914)
Oberleutnant (16.9.1917)
Hauptmann (1.8.1925)
Major (1.5.1934)
Oberstleutnant (1.10.1936)
Oberst (1.6.1939)
Generalmajor (1.2.1943)
Generalleutnant (1.7.1944)

Důstojnický čekatel 34. Fusilier-Regiment (28.2.1913 – 1.8.1914)
34. Fusilier-Regiment (1.8.1914 – 29.8.1914)
Zraněn, v nemocnici (29.8.1914 – 7.1915)
Ersatz-Battalion 34. Fusilier-Regiment (7.1915 – 17.8.1915)
Ordonanční důstojník Štáb 34. Fusilier-Regiment (17.8.1915 – 24.1.1916)
Pozorovatel 5. Flug-Ersatz-Battalion (24.1.1916 – 3.1916)
Pozorovatel 8. Flug-Ersatz-Battalion (3.1916 – 4.1916)
Pozorovatelský kurz Königsberg (4.1916 – 6.1916)
Armee-Luft-Park 2 (6.1916 – 7.1916)
Pozorovatel 5. Feld-Flug-Battalion (7.1916 – 11.1916)
Pozorovatel 18. Flug-Battalion (11.1916 – 1.1917)
Nemocen, v nemocnici (1.1917 – 23.4.1917)
Plukovní adjutant 34. Fusilier-Regiment (23.4.1917 – 8.1918)
Kurzy generálního štábu Sedan (21.5.1918 – 7.1918)
Nemocen, v nemocnici (8.1918 – 1.12.1918)
Adjutant 6. Infanterie-Brigade (1.12.1918 – 11.12.1918)
Plukovní adjutant 34. Fusilier-Regiment (11.12.1918 – 1.1.1919)
Plukovní adjutant Abteilung Krähe (1.1.1919 – 1.10.1919)
Plukovní adjutant 4. Reichswehr-Schützen-Regiment (1.10.1919 – 1.10.1920)
Ordonanční důstojník Štáb 4. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 1.1.1921)
4. Infanterie-Regiment (1.1.1921 – 1.10.1922)
Štáb 2. Division (1.10.1922 – 1.10.1923)
10. Gebirgs-Regiment (1.10.1923 – 1.10.1924)
4. Infanterie-Regiment (1.10.1924 – 1.3.1927)
Bojový kurz (18.10.1926 – 16.11.1926)
Velitel roty 4. Infanterie-Regiment (1.3.1927 – 1.10.1932)
Střelecký kurz pro těžké pěchotní zbraně (7.10.1930 – 30.10.1930)
Štáb II. Battalion 4. Infanterie-Regiment (1.10.1932 – 1.2.1933)
Říšské ministerstvo obrany, Inspektion 2 (1.2.1933 – 12.3.1937)
Velitel I. Battalion 27. Infanterie-Regiment (12.3.1937 – 12.10.1937)
Velitel II. Battalion 89. Infanterie-Regiment (12.10.1937 – 26.8.1939)
Velitel 202. Infanterie-Regiment (26.8.1939 – 14.3.1940)
Nemocen, Führer-Reserve OKH (14.3.1940 – 22.5.1940)
Velitel 154. Infanterie-Regiment (22.5.1940 – 14.8.1941)
Zraněn, v nemocnici (14.8.1941 – 16.9.1941)
Führer-Reserve OKH, Panzer-Truppe-Schule (16.9.1941 – 15.9.1942)
Führer-Reserve Armee-Gruppe A (15.9.1942 – 25.9.1942)
Velitel 667. Infanterie-Division (25.9.1942 – 15.12.1942)
Velitel 370. Infanterie-Division (15.12.1942 – 20.1.1943)
Führer-Reserve OKH (20.1.1943 – 15.3.1943)
General z.b.V. Armee-Gruppe Mitte (15.3.1943 – 10.11.1943)
Führer-Reserve OKH (10.11.1943 – 25.1.1944)
Kurz divizních velitelů (16.11.1943 – 14.12.1943)
Armee-Gruppe Mitte (6.1.1944 – 25.1.1944)
Velitel 302. Infanterie-Division (25.1.1944 – 25.5.1944)
Zajat Sověty v Besarábii (25.8.1944 – 6.10.1955)

Leave a Comment