Erich Gottfried Abraham

Erich Gottfried Abraham

General der Infanterie

* 27.3.1895, Marienburg
+ 7.3.1971, Wiesbaden / Hessen

RK: 13.11.1942, Oberst, velitel Infanterie Regiment 230
EL (516.): 26.6.1944, Generalleutnant, velitel 76. Infanterie Division
DKiG: 7.3.1942, Oberst, velitel Infanterie Regiment 230
1939 Spange zum 1914 EK I: 21.6.1940
1939 Spange zum 1914 EK II: 10.3.1940
1914 EK I: 27.6.1917
1914 EK II: 2.9.1915
Infanterie-Sturmabzeichen in Silber
Ostmedaille
Ordin “Coronei Romaniei”

Poddůstojník (6.12.1914)
Kaprál (15.3.1915)
Seržant (12.5. 1915)
Leutnant der Reserve (11.7.1915)
Polizei-Leutnant (21.5.1920)
Polizei-Oberleutnant (14.6.1920)
Polizei-Hauptmann (1.4.1925)
Polizei-Major (1.4.1934)
Major (1.10.1935)
Oberstleutnant (1.10.1938)
Oberst (1.9.1941)
Generalmajor (1.6.1943)
Generalleutnant (1.1.1944)
General der Infanterie (1.3.1945)

Dobrovolník v 152. Infanterie-Regiment (4.8.1914 – 12.8.1915)
Velitel čety v 341. Infanterie-Regiment (12.8.1915 – 19.8.1915)
Velitel roty u 341. Infanterie-Regiment (19.8.1915 – 6.9.1915)
Adjutant, I. Battalion 341. Infanterie-Regiment (29.2.1916 – 27.4.1916)
Velitel roty, 341. Infanterie Regiment (27.4.1916 – 6.5.1916)
Adjutant, III. Battalion 341. Infanterie-Regiment (20.5.1916 – 13.2.1917)
Adjutant, I. Battalion 341. Infanterie-Regiment (13.2.1917 – 29.7.1917)
Ordonanční důstojník, Štáb 341. Infanterie-Regiment (29.7.1917 – 25.1.1918)
Ordonanční důstojník, Štáb 86. Infanterie-Division (25.1.1918 – 8.12.1918)
Náčelník štábu 86. Infanterie-Division (8.12.1918 – 19.12.1918)
Adjutant Freikorps Drews, později Freikorps Thorn (19.12.1918 – 15.7.1919)
Adjutant II. Battalion 21. Infanterie-Regiment (15.7.1919 – 4.9.1919)
Plukovní adjutant 21. Infanterie-Regiment (4.9.1919 – 17.11.1919)
Adjutant III. Battalion 21. Infanterie-Regiment (17.11.1919 – 4.12.1919)
Ordonanční důstojník štáb 21. Infanterie-Regiment (4.12.1919 – 11.2.1920)
Adjutant 21. Infanterie-Regiment (11.2.1920 – 1.3.1920)
Battalion-Adjutant 109. Reichswehr-Infanterie-Regiment (1.3.1920 – 20.5.1920)
Demobilizován (20.5.1920)
Policie, Polizeijní prezidium Štětín (21.5.1920)
Státní policie Štětín, velitel jednotky (20.6.1921 – 20.8.1923)
Výcvikový kurs, Vyšší Polizeijní škola v Eiche (20.8.1923 – 20.12.1923)
Tělesný výcvikový kurs, Pruská Polizeijní škola Spandau (26.9.1924 – 31.10.1924)
Adjutant pro osobní záležitosti na Velitelství ochranné policie (1.12.1925 – 15.8.1932)
Asistent velitele výcvikového kursu na Vyšší Polizeijní škole v Eiche (26.9.1924 – 31.10.1924)
Adjutant Inspekce státní policie, Charlottenburg (1.12.1932 – 1.10.1933)
Štáb inspekce státní policie, Brandenburg-Berlin (1.10.1933 – 8.1.1934)
Velitel Výcvikového kursu B na Vyšší Polizeijní škole v Eiche (8.1.1934 – 31.3.1934)
1. Adjutant a Gruppenführer II (osobní) v Úřadu IIa Státní Polizeijní inspekce Brandenburg (31.3.1934 – 1.7.1935)
Ausbildungs-Battalion Infanterie-Regiment Paderborn (31.3.1934 – 1.7.1935)
Zařazen do Wehrmacht jako velitel roty v 18. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 6.10.1936)
Velitel roty v 105. Infanterie-Regiment (6.10.1936 – 27.2.1937)
Velitel I. Battalionu 105. Infanterie-Regiment (27.2.1937 – 21.11.1939)
Velitel II. Battalion 266. Infanterie-Regiment (21.11.1939 – 29.3.1940)
Velitel 230. Infanterie-Regiment (29.3.1940 – 1.4.1942)
Führer-Reserve (1.4.1942 – 6.6.1942)
Velitel 230. Infanterie-Regiment (6.6.1942 – 7.11.1942)
Führer-Reserve OKH (7.11.1942 – 15.1.1943)
Velitel Výcvikové školy II pro důstojnické čekatele pěchoty v Wiener-Neustadt (15.1.1943 – 22.2.1943)
Výcvikový kurs divizních velitelů Berlín (22.2.1943 – 20.3.1943)
Velitel 76. Infanterie-Division (1.4.1943 – 1.8.1944)
Velitel rumunského VI. Korps (1.8.1944 – 21.8.1944)
Velitel Korps-štábu Abraham (21.8.1944 – 24.8.1944)
Výcvikový kurs pro velicí generály v Hirschbergu (24.8.1944 – 30.9.1944)
Führer-Reserve (6.9.1944 – 14.9.1944)
Velitel Kampfgruppe Abraham (46. Infanterie-Division a maďarská 2. výcviková divize) (14.9.1944 – 27.9.1944)
Velitel 76. Infanterie-Division (27.9.1944 – 11.10.1944)
Velitel Kampfgruppe Abraham (76. Infanterie Division, maďarská 12. záložní divize a maďarské velitelství Großwardein) (11.10.1944 – 21.10.1944)
Führer-Reserve (21.10.1944 – 13.12.1944)
Velitel LXIII. Armee Korps (13.12.1944 – 8.5.1945)

V zajetí (8.5.1945 – 17.8.1947)

Erich Abraham vstoupil 4.8.1914 jako válečný dobrovolník do armády a 11.7.1915 se stal Leutnant der Reserve u Infanterie-Regiment 341. 20.5.1920 byl z armády propuštěn jako Oberleutnant. Vstoupil k policii a stal se Leutnant der Sicherheits-Polizei. 15.10.1935 byl převzat jako Major do Heer a stal se velitelem roty v Infanterie-Regiment 18. 6.10.1936 se stal velitelem 1./Infanterie-Regiment 105 a 1.10.1938 byl jmenován do hodnosti Oberstleutnant. 1.9.1939 převzal I./Infanterie-Regiment 105 a 21.11.1939 II./Infanterie-Regiment 266. Mezi 1.4.1940 a 31.3.1942 a mezi 6.6.1942 a 6.11.1942 vedl Infanterie-Regiment 230, 1.9.1941 byl povýšen do hodnosti Oberst. Za výkony pluku v severní části Stalingradu obdržel 13.11.1942 Rytířský kříž a Útočný odznak pěchoty. Od 15.1.1943 byl velitelem Kommandeurs-Schule II pro důstojnické čekatele a 1.4.1943 převzal velení 76. Infanterie-Division, jejímž velitelem byl jmenován 1.6.1943. 26.6.1944 obdržel Dubové listy. Po jeho velením objevila divize most přes řeku Latku severozápadně od Oděsy a zastavila postupující sovětské jednotky. 1.8.1944 obdržel velení VI. rumunského armádního sboru, od 21.8. vedl Korpsstab Abraham. O tři dny později byl odvelen do kurzů pro velící generály, 14.9.1944 převzal velení Gruppe Abraham (76. Infanterie-Division, maďarská 2. doplňovací divize). 27.9.1944 se stal velitelem 76. Infanterie-Division, 11.10.1944 opět Gruppe Abraham (tentokrát 76. Infanterie-Division, maďarská 12. záložní divize a maďarské velení Großwardein). 21.10.1944 byl převeden do Führer-Reserve a 13.12.1944 byl jmenován zastupujícím velitelem LXIII. Armeekorps. 13.12.1944 převzal velení LXIII. Armeekorps, 1.3.1945 se stal velitelem LXIII. Armeekorps. Na konci války upadl Abraham do zajetí, ze kterého byl propuštěn 17.8.1947.

Leave a Comment

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close