Erich Buschenhagen

Erich Buschenhagen

General der Infanterie

 

* 8.12.1895, Straßburg im Elsaß
+ 13.9.1994, Kronberg im Taunus

RK: 5.12.1943, Generalleutnant, velitel 15. Infanterie Division / LII. Armee-Korps / 1. Panzer Armee / Heeresgruppe Süd
EL (521.): 4.7.1944, General der Infanterie, velitel LII. Armee-Korps / 6. Armee / Heeresgruppe Südukraine
DKiG: 19.7.1942
1939 Spange zum 1914 EK I: 26.9.1939
1939 Spange zum 1914 EK II: 17.9.1939
1914 EK I: 7.10.1917
1914 EK II: 22.11.1914
Wehrmachtbericht: 12.5.1944

 

Leutnant (27.1.1915)
Oberleutnant (18.10.1918)
Kavallerie-Hauptmann (1.12.1925)
Major (1.4.1933)
Oberstleutnant (1.10.1935)
Oberst (1.3.1938)
Generalmajor (1.8.1941)
Generalleutnant (10.7.1943)
General der Infanterie (20.2.1944)

 

Důstojnický čekatel  3. Telegrafní-Battalion (9.3.1914 – 3.8.1914)
Telefonní-Battalion VIII. Reserve-Korps (3.8.1914 – 1.11.1914)
Velitel Telefonní-Kompanie 16. Reserve-Division (1.11.1914 – 15.1.1915)
Rádiová stanice 33  XXXX. Reserve-Korps (1.3.1915 – 9.3.1915)
Motorizovaný-technický výcvik u Telegraf-Ersatz-Inspekce Berlin (9.3.1915 – 1.6.1915)
Velitel Rádiové stanice 33  XXXX. Reserve-Korps (1.6.1915 – 8.6.1916)
Dekódovací kancelář Štábu motorizovaných stanic (8.6.1916 – 26.10.1916)
Velitel Nachrichten-Battalion 20 (26.10.1916 – 14.12.1916)
Spojovací důstojník Gruppe B Garde-Reserve-Korps (14.12.1916 – 15.2.1917)
Adjutant  Armee-Radio-Führer 1 (15.2.1917 – 10.3.1917)
Armee-Radio-Führer 7 (10.3.1917 – 22.3.1917)
Velitel Radio-Battalion 91 (22.3.1917 – 15.11.1917)
Velitel Pevnostní rádiové stanice Charleville (15.11.1917 – 28.11.1917)
Velení Spojovacího úřadu A (28.11.1917 – 3.12.1917)
Styčný spojovací důstojník u rakousko-uherské Armee-Gruppe-Kommando Conrad Von Hötzendorff (3.12.1917 – 20.7.1918)
Styčný spojovací důstojník u rakousko-uherské Armee-Gruppe-Kommando Erzherzog Josef (20.7.1918 – 30.10.1918)
Štáb Spojovacího úřadu (30.10.1918 – 20.11.1918)
Ředitel Kódovacího úřadu u Překladatelské školy Berlin (20.11.1918 – 10.3.1919)
Vedoucí Analytického úřadu (10.3.1919 – 1.10.1919)
Spojovací škola a Ministerstvo obrany, Úřad T1, ředitel kódovací kanceláře (1.10.1919 – 16.5.1920)
4. Nachrichten-Battalion (16.5.1920 – 1.10.1920)
3. Nachrichten-Battalion (1.10.1920 – 30.9.1920)
Statistický úřad (T3) Ministerstvo obrany (30.9.1920 – 1.10.1921)
14. Gebirgs-Regiment, Úřad T3 – kódovací kancelář (1.10.1921 – 11.10.1925)
3. Nachrichten-Battalion (11.10.1925 – 1.2.1926)
Artillerie-Schule (11.10.1925 – 12.12.1925)
Velitel roty 2. Nachrichten-Battalion (1.2.1926 – 1.10.1928)
Expert Ministerstvo obrany, Úřad T4 (1.10.1928 – 1.12.1932)
Štáb 1. Division (1.12.1932 – 1.6.1934)
Ministerstvo obrany, Úřad T4 (1.6.1934 – 1.8.1934)
Expert  Ministerstvo obrany (1.8.1934 – 21.5.1935)
Expert Ministerstvo války (21.5.1935 – 1.7.1935)
Expert Generální štáb, 4. úřad (1.7.1935 – 6.10.1936)
Velitel Nachrichten-Abteilung III (6.10.1936 – 12.10.1937)
Štáb 67. Infanterie-Regiment (12.10.1937 – 1.3.1938)
Velitel 5. Infanterie-Regiment (mot) (1.3.1938 – 10.8.1939)
Náčelník štábu XXI. Armee-Korps (10.8.1939 – 1.4.1940)
Náčelník štábu Armee-Gruppe XXI (1.4.1940 – 19.12.1940)
Náčelník štábu Armee-Höhere-Kommando Norwegen (19.12.1940 – 15.4.1942)
Führer-Reserve OKH (15.4.1942 – 18.6.1942)
Velitel 15. Infanterie-Division (18.6.1942 – 20.11.1943)
Velitel LII. Armee-Korps (20.11.1943 – 1.2.1944)

Velitel LII. Armee-Korps (1.4.1943 – 4.9.1944)
V sovětském zajetí (4.9.1944 – 10.10.1955)

Leave a Comment