Erich Bässler

Erich Bässler
Generalleutnant

* 5.8.1890, Oberförsterei Grasegrund, Bunzlau, Slezsko
+ 11.5.1957, Bremen

Rytířský kříž Královského domu Hohenzollernů s meči (31.1.1918)
Německý kříž ve zlatě (18.10.1941)

Leutnant (22.5.1912)
Oberleutnant (18.12.1915)
Hauptmann (31.1.1920)
Polizei-Hauptmann (9.1.1920)
Polizei-Major (14.12.1927)
Polizei-Oberstleutnant (1.9.1935)
Oberstleutnant (15.10.1935)
Oberst (1.1.1938)
Generalmajor (1.1.1942)
Generalleutnant (1.1.1944)

Důstojnický čekatel 154. Infanterie-Regiment (14.3.1911 – 1.8.1914)
Velitel čety 154. Infanterie-Regiment (1.8.1914 – 13.7.1916)
Plukovní adjutant 154. Infanterie-Regiment (13.7.1916 – 21.4.1917)
Adjutant 18. Infanterie-Brigade (26.3.1917 – 21.4.1917)
Plukovní adjutant 154. Infanterie-regiment (21.4.1917 – 24.6.1918)
Ordonanční důstojník Štáb XXIV. Reserve-Korps (24.6.1918 – 20.1.1919)
Ersatz-Battalion 154. Infanterie-Regiment (20.1.1919 – 1.2.1919)
Plukovní adjutant 154. Infanterie-Regiment (1.2.1919 – 31.5.1919)
Adjutant 18. Infanterie-Brigade (31.5.1919 – 25.10.1919)
Sicherungs-Polizei Štětín (25.10.1919 – 31.1.1920)
Demobilizován (31.1.1920)
Polizei-Administrativa Štětín (9.1.1920 – 14.12.1927)
Učitel Polizei-Schule Sensburg (14.12.1927 – 26.1.1931)
Vlání specialista v Schneidemühlu (26.1.1931 – 1.4.1934)
Velitel Polizei v Kielu (1.4.1934 – 15.10.1935)
Zařazen do armády jako velitel II. Battalion 65. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 26.8.1939)
Velitel 22. Infanterie-Ersatz-Regiment (26.8.1939 – 1.12.1939)
Velitel 399. Infanterie-Regiment (1.12.1939 – 7.11.1941)
Führer-Reserve OKH (7.11.1941 – 1.4.1942)
Velitel 377. Infanterie-Division (1.4.1942 – 14.12.1942)
Führer-Reserve OKH (14.12.1942 – 30.6.1943)
Armee-Gruppe D (30.6.1943 – 12.10.1943)
Velitel 19. Luftwaffe-Feld-Division (12.10.1943 – 15.7.1944)
Führer-Reserve OKH (15.7.1944 – 28.10.1944)
K dispozici OKH (8.8.1944 – 20.10.1944)
Velitel Oslo (28.10.1944 – 1945)
Velitel 191. Reserve-Division (1945 – 8.5.1945)
V sovětském zajetí (8.5.1945 – ?)

Leave a Comment