Erich Abberger

Erich Abberger

Generalmajor

* 6.4.1895, Koln
+ 3.5.1988, Wiesbaden / Hessen

Generalmajor: 1.1.1944

Oberst: 1.7.1940

Oberstleutnant: 1.8.1938

Major: 1.11.1934

Hauptmann: 1.2.1928

Oberleutnant: 18.10.1918

Leutnant: 23.6.1913

Důstojnický čekatel u 8. Pionier-Battalion: 24.3.1914 – 20.10.1915
Zraněn: 20.10.1915 – 1.3.1916
8. Ersatz Pionier Battalion: 1.3.1916 – 3.7.1916
8. Pionier Battalion: 3.7.1916 – 7.11.1916
Adjutant u 8. Pionier Battalion: 7.11.1916 – 12.5.1917
Velitel 1. Reserve-Kompanie: 12.5.1917 – 17.1.1918
Zraněn, 8. Ersatz Pionier Battalion: 17.1.1918 – 1.6.1918
Adjutant u 8. Ersatz Pionier Battalion: 1.6.1918 – 2.1.1919
Skladovací komise, Ministerstvo války: 2.1.1919 – 11.4.1919
Staff Gardové jezdecké střelecké divize: 11.4.1919 – 21.7.1919
Adjutant, 30. Reichswehr-Pionier-Battalion: 21.7.1919 – 21.5.1920
Adjutant, 16. Reichswehr-Pioneer-Battalion: 21.5.1920 – 1.10.1920
Velitel roty u 4. Pioneer-Battalion: 1.10.1920 – 15.2.1923
Učitelský kurz pro fyzická cvičení u Gruppe Kommando 1: 15.7.1921 – 7.12.1921
Staff, Kommando Breslau: 15.2.1923 – 19.12.1923
Dozorčí důstojník v Pevnostních stavebních kurzech v Pionier-Schule Munich: 19.12.1923 – 1.4.1924
1. Gebirgs Regiment: 1.4.1924 – 1.10.1926
1. Pionier Battalion: 1.10.1926 – 1.2.1928
Velitel roty v 1. Pionier Battalion: 1.2.1928 – 1.10.1932
Bojový kurz A, Döberitz: 9.10.1928 – 24.10.1928
1. Artillerie Regiment, Kommando Berlin: 1.10.1932 – 18.9.1933
Staff, Kommando Königsberg: 18.9.1933 – 1.10.1933
Velitel Pionier Battalion Ulm: 1.5.1935 – 15.10.1935
Velitel 5. Pionier-Battalion: 15.10.1935 – 1.4.1937
Velitel důstojnického kurzu v 1. Pionier-Schule Berlin-Karlshorst: 1.4.1937 – 26.8.1939
Ženijní důstojník u 5. Armee: 26.8.1939 – 1.10.1939
Vedoucí skupiny u generála ženistů v Záložní armádě: 1.10.1939 – 2.9.1942
Velitel ženistů u 11. Armee: 2.9.1942 – 5.12.1942
Führer-Reserve – Armee Kreis III: 5.12.1942 – 1.5.1943
Vyšší ženijní důstojník 3: 1.5.1943 – 8.5.1945

V zajetí: 8.5.1945 – 27.6.1947

Leave a Comment