Ehrenfried Böge

Ehrenfried Böge
General der Infanterie

* 11.11.1889, Ostrowo / Provinz Posen
+ 31.12.1965, Hildesheim

RK: 22.12.1941, Oberst, velitel Infanterie Regiment 7 / 28. Infanterie Division / VIII. Armee-Korps / 9. Armee / Heeresgruppe Mitte
EL (594.): 21.09.1944, General der Infanterie, velitel XXXXIII. Armee-Korps / 16. Armee / Heeresgruppe Nord
DKiG:: 13.1.1943
1939 Spange zum 1914 EK I: 16.6.1940
1939 Spange zum 1914 EK II: 16.6.1940
1914 EK I: 6.2.1917
1914 EK II: 30.9.1914
Wehrmachtbericht: 11.10.1943
Infanterie-Sturmabzeichen
Ostmedaille
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oct. 1938
Ehrenkreuz für Frontkämpfer

Leutnant (6.8.1914)
Oberleutnant (18.4.1918)
Hauptmann (1.10.1926)
Major (1.8.1934)
Oberstleutnant (1.3.1937)
Oberst (1.2.1940)
Generalmajor (1.4.1942)
Generalleutnant (1.1.1943)
General der Infanterie (1.6.1944)

Důstojnický čekatel v 62. Infanterie-Regiment (12.9.1913 – 6.8.1914)
Válečná škola v Engers (30.4.1914 – 1.8.1914)
Velitel čety 62. Infanterie-Regiment (6.8.1914 – 25.1.1916)
Velitel 132. MG útočné jednotky (25.1.1916 – 1.11.1916)
Velitel roty v 11. MG-Battalion (1.11.1916 – 7.7.1917)
1. Ersatz MG Kompanie III. Armee-Korps (7.7.1917 – 2.8.1917)
Velitel roty v 11. MG-Battalion (2.8.1917 – 29.6.1918)
77. Reserve-Infanterie-Regiment a štáb 38. Reserve-Infanterie-Brigade (29.6.1918 – 16.8.1918)
Adjutant 38. Reserve-Infanterie-Brigade (16.8.1918 – 13.1.1919)
Velitel roty 62. Infanterie-Regiment (13.1.1919 – 30.7.1919)
Velitel roty 15. Reichswehr-Infanterie-Regiment (30.7.1919 – 13.11.1919)
Adjutant Infanterie-Kommando 8 (13.11.1919 – 12.12.1919)
Velitel roty 15. Reichswehr-Infanterie-Regiment (12.12.1919 – 1.10.1920)
4. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 1.1.1921)
6. Infanterie-Regiment (1.1.1921 – 1.10.1921)
6. Gebirgs-Regiment a velitelský výcvik u 2. Division (1.10.1921 – 1.1.1922)
6. Infanterie-Regiment (1.1.1922 – 1.10.1922)
7. Infanterie-Regiment (1.10.1922 – 1.4.1929)
Kulometný kurz v Döberitz (11.10.1927 – 8.11.1927)
Velitel roty 7. Infanterie-Regiment (1.4.1929 – 1.10.1932)
Učitel taktiky na Infanterie-Schule v Drážďanech (1.10.1932 – 1.1.1935)
Učitel taktiky na Válečné škole v Drážďanech (1.1.1935 – 6.10.1936)
Velitel III. Battalion 84. Infanterie-Regiment (6.10.1936 – 10.11.1938)
Velitel kurzu A na Válečné škole v Postupimi (10.11.1938 – 26.8.1939)
Dočasný velitel Führerova štábu (26.8.1939 – 4.10.1939)
Führer-Reserve OKH (4.10.1939 – 15.11.1939)
Učitel taktiky pro záložní důstojníky (15.11.1939 – 1.12.1939)
Velitel 161. Infanterie-Regiment (1.12.1939 – 13.7.1940)
Velitel 7. Infanterie-Regiment (13.7.1940 – 12.2.1942)
Velitel 197. Infanterie-Division (12.2.1942 – 16.11.1943)
Führer-Reserve OKH (16.11.1943 – 1.2.1944)
Kurz pro velicí generály v (5.1.1944 – 25.1.1944)
Velitel XLI. Panzer-Korps (1.2.1944 – 10.3.1944)
Führer-Reserve (10.3.1944 – 25.3.1944)
Velitel XLIII. Armee-Korps (25.3.1944 – 9.1944)
Velitel Kampfgruppe Boege (X. a XLIII. Armee-Korps) (9.1944 – 5.9.1944)
Velitel 18. Armee (5.9.1944 – 8.5.1945)
V sovětském zajetí, odsouzen k 25 letům vězení za válečné zločiny (8.5.1945 – 6.10.1955)
Propuštěn (6.10.1955)

Leave a Comment

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close