Edmund Blaurock

Edmund Blaurock
Generalleutnant

* 12.10.1899, Nürnberg / Mittelfranken / Bayern
+ 25.1.1966, Nürnberg / Mittelfranken / Bayern

RK: 27.7.1944, Oberst, velitel Grenadier Regiment 380 / 212. Infanterie Division / IX. Armee-Korps / 3. Panzer Armee / Heeresgruppe Mitte
EL (746.): 19.2.1945
1939 EK I
1939 Spange zum 1914 EK II
1914 EK II
Verwundetenabzeichen, 1918 i.Schwarz)
DkiG: 4.6.1944

Leutnant (18.10.1918)
Oberleutnant (31.7.1925)
Hauptmann (1.6.1933)
Major (1.10.1936)
Oberstleutnant (1.6.1939)
Oberst (1.2.1942)
Generalmajor (1.10.1944)
Generalleutnant (1.4.1945)

Válečný dobrovolník, později důstojnický čekatel 8. Bayerische Feld-Artillerie-Regiment (27.3.1917 – 11.8.1918)
Zraněn, nemocnice Kortrijk (11.8.1918 – 2.1.1919)
Ersatz-Battalion 8. Feld-Artillerie-Regiment (2.1.1919 – 16.4.1919)
Freikorps Epp (16.4.1919 – 1.6.1919)
Volks-Batterie Hirschauer (1.6.1919 – 1.10.1919)
24. Reichswehr-Artillerie-Regiment (1.10.1919 – 1.10.1920)
7. Transport-Battalion (1.10.1920 – 1.11.1922)
Sport-Schule Wünsdorf (15.1.1921 – 15.6.1921)
7. Division-Medical-Battalion (1.11.1922 – 1.10.1924)
Artillerie-Schule Jüterbog (1.10.1923 – 30.9.1924)
7. Artillerie-Regiment (1.10.1924 – 1.10.1928)
Štáb III. Battalion 7. Artillerie-Regiment (1.3.1928 – 1.10.1928)
8. Batterie 7. Artillerie-Regiment, instruktor Artillerie-Schule Hannover (1.10.1928 – 1.10.1930)
7. Batterie 7. Artillerie-Regiment (1.10.1930 – 1.10.1931)
Štáb Gruppe-Kommando 2 a štáb 6. Division (1.10.1931 – 1.10.1933)
Důstojnický kurz, Válečná akademie (1.10.1933 – 1.5.1934)
Armádní výcvikový úřad, Ministerstvo války (1.5.1934 – 1.7.1935)
4. úřad OKH (1.7.1935 – 12.10.1937)
Velitel baterie 27. Artillerie-Regiment (12.10.1937 – 15.6.1938)
Operační náčelník 8. Division (15.6.1938 – 15.2.1941)
Führer-Reserve OKH (15.2.1941 – 6.3.1941)
Operační náčelník 9. Armee (6.3.1941 – 24.4.1942)
Náčelník štábu XXXXIII. Armee-Korps (24.4.1942 – 1.11.1943)
Velitel 267. Infanterie-Division (10.1.1943 – 15.1.1943)
Velitel 205. Infanterie-Division (15.7.1943 – 15.8.1943)
Náčelník štábu XXVIII. Armee-Korps (1.11.1943 – 10.2.1944)
Náčelník štábu Armee-Gruppe Friessner (10.2.1944 – 1.3.1944)
Führer-Reserve OKH (1.3.1944 – 3.5.1944)
Velitelský kurz (17.4.1944 – 2.5.1944)
Velitel 320. Grenadier-Regiment (3.5.1944 – 8.7.1944)
Führer-Reserve OKH (8.7.1944 – 15.7.1944)
Velitel Korps-Abteilung D (15.7.1944 – 1.10.1944)
Velitel 56. Infanterie-Division (1.10.1944 – 25.3.1945)
Führer-Reserve OKH (25.3.1945 – 3.4.1945)
Velitel Infanterie-Division Ulrich von Hutten (3.4.1945 – 13.4.1945)
Führer-Reserve OKH (13.4.1945 – 19.4.1945)
Velitel 5. Jäger-Division (19.4.1945 – 3.5.1945)
V britském zajetí (3.5.1945 – 17.5.1948)

Leave a Comment