Clemens Betzel

Clemens Betzel
Generalleutnant

* 9.6.1895, Ulm an der Donau;
+ 27.3.1945, Gdaňsk

Clemens Betzel

K: 5.9.1944, Generalmajor, velitel 4. Panzer Division / I. Kavallerie Korps / 9. Armee / Heeresgruppe Mitte
EL: (774.): 11.3.1945, Generalleutnant, velitel 4. Panzer Division / XXXXVI. Panzer Korps / 2. Armee
DkiG: 11.3.1943
1939 Spange zum 1914 EK I: 10.10.1939
1939 Spange zum 1914 EK II: 24.9.1939
1914 EK I
1914 EK II
Anerkennungsurkunde des Führers: 19.9.1943
Wehrmachtbericht: 3.11.1944
Allgemeine-Sturmabzeichen in Silber
Ostmedaille
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Medaille zur Erinnerung an den 13. Marz 1938
SA-Sportabzeichen

Leutnant (31.3.1915)
Oberleutnant (11.9.1918)
Hauptmann (1.5.1928)
Major (1.4.1940)
Oberstleutnant (1.4.1941)
Oberst (1.4.1942)
Generalmajor (1.7.1944)
Generalleutnant (1.1.1945)

Důstojnický čekatel a velitel baterie 1. Bayerische Artillerie-Regiment (6.8.1914 – 25.8.1919)
Ordonanční důstojník Štáb 21. Artillerie-Regiment (25.8.1919 – 13.9.1919)
Štáb 21. Artillerie-Regiment (13.9.1919 – 27.9.1920)
7. Transport-Battalion (27.9.1920 – 1.10.1926)
7. Artillerie-Regiment (1.10.1926 – 30.9.1930)
Propuštěn (30.9.1930)
1. semester lidových ekonomických studií, Technická kolej Mnichov (1.10.1930 – 1.4.1931)
Důstojník teritoriální armády, Wehrkreis VII, Náborová kancelář Würzburg (1.4.1931 – 30.9.1933)
Propuštěn (30.9.1933)
Zařazen do SA jako Výcvikový velitel Štáb SA 79 – SA-Oberstleutnant (1.10.1933 – 15.8.1939)
Obdržel čest nosit uniformu 7. Artillerie-Regiment (30.9.1938)
Zařazen do armády jako velitel II. Battalion 93. Artillerie-Regiment (15.8.1939 – 7.1.1941)
Velitel III. Battalion 103. Artillerie-Regiment (7.1.1941 – 21.11.1941)
Velitel 103. Artillerie-Regiment (21.11.1941 – 1.3.1944)
Führer-Reserve OKH (1.3.1944 – 20.3.1944)
Velitel 9. Panzer-Division (20.3.1944 – 1.5.1944)
Velitel 4. Panzer-Division (1.5.1944 – 1.9.1944)
Velitel 529. Infanterie-Division (1.9.1944 – 27.3.1945)
Zabit v boji, Gdaňsk (27.3.1945)

Leave a Comment