Bernhard von Claer

Bernhard von Claer
Generalleutnant

*07.12.1888, Berlín
+29.3.1953, Göttingen

Leutnant (14.3.1907)
Oberleutnant (24.12.1914)
Hauptmann (05.10.1916)
Major (31.1.1920)
Oberstleutnant (01.9.1937)
Oberst (01.4.1938)
Generalmajor (01.4.1942)
Generalleutnant (01.10.1944)

3. Königin-Elisabeth-Garde-Grenadier-Regiment (14.3.1907 – 01.10.1912)
Battalion-Adjutant, 3. Königin-Elisabeth-Garde-Grenadier-Regiment (01.10.1912 – 03.8.1914)
Velitel roty a baterie 5. Ersatz-Division (03.8.1914 – 01.11.1914)
Ordonanční důstojník, VII. Armee-Korps (01.11.1914 – 31.10.1916)
Štáb Armee-Gruppe Von Bernhardi (General-Kommando 55) (31.10.1916 – 28.3.1917)
Štáb 5. Ersatz-Division (28.3.1917 – 22.9.1917)
Štáb Inspektion 8 (22.9.1917 – 21.10.1917)
Generální Štáb (21.10.1917 – 20.3.1918)
Štáb Inspektion 10 (20.3.1918 – 07.7.1918)
Štáb Armee-Abteilung D (XX. Armee-Korps) (07.7.1918 – 22.12.1918)
Štáb Armee-Gruppe Kyjev (22.12.1918 – 19.1.1919)
Štáb Gruppe Nikolajev (19.1.1919 – 15.3.1919)
Štáb 15. Landwehr-Division (15.3.1919 – 28.6.1919)
V zajetí, Saloniki (29.3.1919 – 28.6.1919)
Vrácen do německa, XX. Armee-Korps (28.6.1919 – 01.10.1919)
Propuštěn z armády (31.1.1920)
Policie, propuštěn pro účast na Kappově puči (01.10.1919 – 13.5.1920)
Zařazen do Heer jako zásobovací důstojník (05.3.1935)
Štáb 4. Infanterie-Regiment (01.9.1937 – 10.11.1938)
Velitel 4. Infanterie-Regiment (10.11.1938 – 01.4.1940)
Höhere Feld Kommando 591 (01.4.1940 – 05.7.1940)
Höhere Feld Kommando 570, Gent (05.7.1940 – 15.2.1941)
Führer-Reserve OKH (15.2.1941 – 04.3.1941)
Höhere Feld Kommando 570, Gent (04.3.1941 – 25.6.1942)
Höhere Feld Kommando 397, Doněc (25.6.1942 – 15.3.1943)
Führer-Reserve OKH (15.3.1943 – 10.6.1943)
Höhere Feld Kommando 589, Luttych (10.6.1943 – 07.9.1944)
Velitel Štábu z.b.V. Von Claer (07.9.1944 – 08.4.1945)
Zraněn (08.4.1945 – 24.4.1945)
V americkém zajetí (24.4.1945 – 07.2.1947)
V belgickém zajetí a souzen v procesu Falkenhausen, shledán nevinným a propuštěn (07.2.1947 – 16.3.1951)

Leave a Comment