August Dettling

Generalleutnant

*07.8.1893, Stuttgart-Untertürkheim

+06.5.1980, Ulm

Německý kříž ve zlatě (07.3.1942)

Leutnant (19.11.1912)
Oberleutnant (22.3.1916)
Hauptmann (01.11.1922)
Major (01.4.1933)
Oberstleutnant (01.11.1935)
Oberst (01.4.1938)
Generalmajor (01.11.1941)
Generalleutnant (01.1.1943)

Důstojnický čekatel, 180. Infanterie-Regiment (08.7.1911 – 24.8.1914)
Adjutant II. Battalion 180. Infanterie-Regiment (24.8.1914 – 26.6.1915)
Učitel kursů pro důstojnické čekatele, Bapaume (26.6.1915 – 25.12.1915)
Velitel 8. Kompanie 180. Infanterie-Regiment (25.12.1915 – 05.10.1916)
Velitel 3. Kompanie 180. Infanterie-Regiment (05.10.1916 – 19.11.1917)
Adjutant 180. Infanterie-Regiment (19.11.1917 – 26.3.1918)
Štáb 121. Reserve-Infanterie-Regiment (26.3.1918 – 06.6.1918)
Velitel I. Battalion 180. Infanterie-Regiment (06.6.1918 – 28.6.1918)
Štáb 180. Infanterie-Regiment (28.6.1918)

Velitel 195. Infanterie-Regiment (15.12.1940)
Velitel 576. Infanterie-Regiment (15.12.1940 – 20.12.1940)
Velitel 523. Infanterie-Regiment (20.12.1940 – 20.1.1942)
Velitel 183. Infanterie-Division (20.1.1942 – 01.10.1943)
Velitel Korps-Abteilung C (01.10.1943 – 15.11.1943)
Führer-Reserve OKH (15.11.1943 – 15.12.1943)
Velitel 363. Infanterie-Division (15.12.1943 – 01.9.1944)
Velitel 363. Volks-Grenadier-Division (01.9.1944 – 05.2.1945)
Führer-Reserve OKH (05.2.1945 – 16.5.1945)
V americkém zajetí (16.5.1945-16.6.1947)

Leave a Comment