Arthur von Briesen

Arthur von Briesen
Generalmajor

*26.9.1891, Metz
+15.5.1981, Konstanz

Leutnant (22.8.1910)
Oberleutnant (15.5.1916)
Hauptmann (15.9.1919)
Polizei-Oberleutnant (15.9.1919)
Polizei-Hauptmann (1.8.1920)
Polizei-Major (1.12.1933)
Major (1.10.1934)
Oberstleutnant (1.12.1935)
Oberst (1.4.1938)
Generalmajor (1.10.1942)

Důstojnický čekatel 52. Feld-Artillerie-Regiment (24.3.1909 – 1913)
18. Hulánský-Regiment (1913 – 2.8.1914)
18. Saský Hulánský-Regiment (2.8.1914 – 1916)
Ordonanční důstojník Štáb 40. Infanterie-Division (1916 – 1917)
Štáb 40. Infanterie-Division, Štáb XIX. Armee-Korps, Štáb 53. Reserve-Division, Štáb XII. Armee-Korps, Štáb Armee-Höhere-Kommando 3 (1917 – 15.9.1919)
Propuštěn z armády a zařazen do saské Polizei (15.9.1919 – 1.5.1923)
Velitel Gebirgs-Polizei-Abteilung Dresden (1.5.1923 – 6.1933)
Polizei Dresden (6.1933 – 1.12.1933)
Štáb I. Battalion Polizei Dresden (1.12.1933 – 1.4.1934)
Velitel Gebirgs Polizei v Sasku (1.4.1934 – 1.10.1934)
Infanterie-Regiment Rostock (1.10.1934 – 1.4.1935)
Velitel III. Battalion Infanterie-Regiment Rostock (1.4.1935 – 15.10.1935)
Velitel III. Battalion 27. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 10.11.1938)
Štáb 27. Infanterie-Regiment (10.11.1938 – 1.5.1939)
Velitel Prahy (1.5.1939 – 15.2.1944)
Führer-Reserve OKH (15.2.1944 – 12.3.1944)
Armee-Gruppe Süd, velitel Brody (12.3.1944 – 2.5.1944)
Německá armáda v Itálii (1.6.1944 – 15.7.1944)
Velitel Wehrkreis Böhmen und Mähren (15.7.1944 – 3.11.1944)
Führer-Reserve OKH (31.12.1944 – 8.5.1945)
V zajetí (8.5.1945 – 22.4.1947)

Leave a Comment