Arthur Bisle

Arthur Bisle
Generalmajor

*Narozen: 14.10.1888 ve Weidenu, Falcko
+Zemřel: 6.12.1958 v Mnichově

Leutnant (23.10.1910)
Oberleutnant (1.6.1915)
Hauptmann (19.8.1919)
Polizei-Oberleutnant (1.10.1920)
Polizei-Hauptmann (1.3.1921)
Polizei-Major (1.5.1933)
Polizei-Oberstleutnant (1.4.1935)
Oberstleutnant (1.10.1935)
Oberst (1.8.1939)
Generalmajor (1.4.1943)

Důstojnický čekatel 20. Bayerische Infanterie-Regiment (1.8.1908 – 1.10.1913)
1. Bayerische Jäger-Battalion (1.10.1913 – 4.8.1914)
Velitel čety Kradschützen-Kompanie 1. Bayerische Jäger-Battalion (4.8.1914 – 19.3.1915)
Velitel roty 3. Kradschützen-Kompanie 1. Bayerische Jäger-Battalion (19.3.1915 – 1.5.1915)
Zraněn (1.5.1915 – 3.5.1915)
II. Ersatz-Jäger-Battalion (3.5.1915 – 13.5.1915)
Velitel roty 3. Kradschützen-Kompanie 1. Bayerische Jäger-Battalion (13.5.1915 – 4.12.1918)
Štáb Bayerische Kavallerie-Division (22.1.1918 – 23.8.1918)
Adjutant 1. Bayerische Jäger-Battalion (4.12.1918 – 27.1.1919)
Ordonanční důstojník Štáb Ersatz 11. Bayerische Infanterie-Brigade (23.4.1919 – 29.4.1919)
Velitel roty Ausbildung-Battalion Freikorps Epp (29.4.1919 – 1.10.1919)
Velitel Kradschützen-Kompanie 42. Reichswehr-Schützen-Regiment (1.10.1919 – 30.9.1920)
Propuštěn z armády (30.9.1920)
Polizei Augsburg (1.10.1920 – 30.4.1924)
Velitel Wach-Kommando Spötting Landshut/Lech (30.4.1924 – 31.5.1924)
Polizei Augsburg (31.5.1924 – 1.10.1934)
Polizei München (1.10.1934 – 1.10.1935)
Štáb 19. Infanterie-Regiment (1.10.1935 – 1.1.1938)
Ausbildung-Direktor Sonthofen (1.1.1938 – 1.7.1938)
Ausbildung-Direktor Landeck, Tyrolsko (1.6.1938 – 1.7.1939)
Ausbildung-Direktor Landsberg, Lech (1.7.1939 – 1.10.1939)
Velitel 316. Infanterie-Regiment (1.10.1939 – 10.9.1942)
Velitel 595. Infanterie-Regiment (10.9.1942 – 28.10.1942)
Führer-Reserve OKH (28.10.1942 – 10.12.1942)
Štáb Velitelství Francie (2.11.1942 – 10.12.1942)
Feld-Kommando 641, Blios (10.12.1942 – 22.2.1943)
Feld-Kommando 545, Tunis (22.2.1943 – 12.6.1943)
Führer-reserve OKH (12.6.1943 – 15.7.1943)
Feld-Kommando 751, Vienna-Liesing (15.7.1943 – 27.9.1943)
Posádkový velitel 192, Reval, od 1.10.1944 Liebau (27.9.1943 – 5.1.1945)
Führer-Reserve OKH (5.1.1945 – 18.3.1945)
Nemocen (18.3.1945 – 4.5.1945)
V americkém zajetí (4.5.1945 – 27.2.1947)

Leave a Comment