Anton Dostler

General der Infanterie

*10.5.1891, Mnichov
+01.12.1945, Caserta, Itálie

Leutnant (28.10.1912)
Oberleutnant (14.1.1916)
Hauptmann (28.9.1921)
Major (01.4.1932)
Oberstleutnant (01.2.1935)
Oberst (01.8.1937)
Generalmajor (01.9.1941)
Generalleutnant (01.1.1943)
Generální Infanterie (01.8.1943)

Anton-Dostler

Důstojnický čekatel, 6. Bayerischer Infanterie-Regiment (23.7.1910 – 02.8.1914)
III. Battalion 6. Bayerischer Infanterie-Regiment (02.8.1914 – 08.11.1914)
Adjutant III. Battalion 6. Bayerischer Infanterie-Regiment (08.11.1914 – 09.10.1915)
III. Battalion 6. Bayerischer Infanterie-Regiment (09.10.1915 – 04.12.1915)
Velitel roty, Ersatz-Abteilung III. Bayerischer Armee-Korps (04.12.1915 – 01.5.1916)
Velitel roty, 6. Bayerischer Infanterie-Regiment (01.5.1916 – 09.12.1916)
Adjutant u kurzů velitelů rot, Nuremberg (09.12.1916 – 05.1.1917)
Velitel roty, 32. Bayerischer Infanterie-Regiment (05.1.1917 – 09.1.1917)
I. Ersatz-Battalion 6. Bayerischer Infanterie-Regiment (09.1.1917 – 07.2.1917)
Ordonanční důstojník XV. Bayerischer Reserve-Korps (07.2.1917 – 27.1.1919)
Velitel roty, 6. Bayerischer Infanterie-Regiment (27.1.1919 – 07.3.1919)
Adjutant 6. Bayerischer Infanterie-Regiment (07.3.1919 – 12.3.1919)
6. Bayerischer Infanterie-Regiment (12.3.1919 – 01.4.1919)
Velitel 5. Landwehr-Kompanie, Amberg (01.4.1919 – 07.4.1919)
Velitel praporu 6. Bayerischer Infanterie-Regiment (07.4.1919 – 30.7.1919)
6. Bayerischer Infanterie-Regiment (30.7.1919 – 11.8.1919)
Velitel roty, 47. Reichswehr-Infanterie-Regiment (11.8.1919 – 17.10.1919)
Velitel čety a roty, 47. Infanterie-Regiment (17.10.1919 – 01.1.1921)
Velitel čety, 20. Infanterie-Regiment (01.1.1921 – 01.10.1921)
17. Gebirgs-Regiment a Štáb 7. Division (01.10.1921 – 01.10.1923)
Velitel čety, 21. Infanterie-Regiment (01.10.1923 – 01.10.1924)
Říšské ministerstvo obrany (01.10.1924 – 01.1.1926)
21. Infanterie-Regiment (01.1.1926 – 01.5.1926)
Velitel roty, 21. Infanterie-Regiment (01.5.1926 – 01.10.1926)
Štáb Gruppe-Kommando 2 a Štáb 7. Division (01.10.1926 – 01.4.1928)
Velitel roty, 21. Infanterie-Regiment (01.4.1928 – 01.4.1932)
Štáb Artillerie-kommando V (01.4.1932 – 15.10.1935)
Operační náčelník, Štáb 15. Division (15.10.1935 – 01.4.1937)
Operační náčelník, Štáb Gruppe-Kommando 4 (01.4.1937 – 10.11.1938)
Velitel 42. Infanterie-Regiment (10.11.1938 – 24.8.1939)
Operační náčelník, Štáb 7. Armee (24.8.1939 – 05.2.1940)
Náčelník štábu XXV. Armee-Korps (05.2.1940 – 26.9.1941)
Velitel 57. Infanterie-Division (26.9.1941 – 10.4.1942)
Führer-Reserve OKH (10.4.1942 – 10.7.1942)
Velitel 163. Infanterie-Division (10.7.1942 – 29.12.1942)
Führer-Reserve OKH (29.12.1942 – 22.6.1943)
Velitel XXXXII. Armee-Korps (22.6.1943 – 05.10.1943)
Velitel VII. Armee-Korps (05.10.1943 – 30.11.1943)
Velitel XIII. Armee-Korps (30.11.1943 – 05.1.1944)
Velitel LXXV. Armee-Korps (05.1.1944 – 01.12.1944)
Befehlshaber Venetianisches Küstenland (01.9.1944 – 25.11.1944)
Velitel LXXIII. Armee-Korps (01.12.1944 – 08.5.1945)
V americkém zajetí (08.5.1945 – 01.12.1945)
Odsouzen k smrti za popravu dvou důstojníků a 13 mužů US Armee a popraven (01.12.1945)

Leave a Comment