Albrecht Baron Digeon von Monteton

Generalleutnant

*08.12.1887, Bernburg, Saale
+03.2.1946, Riga, Lotyšsko

Německý kříž ve zlatě (02.1.1942)

Leutnant (18.2.1913)
Oberleutnant (06.6.1916)
Hauptmann (01.3.1923)
Major (01.6.1933)
Oberstleutnant (01.1.1936)
Oberst (01.6.1938)
Generalmajor (01.4.1942)
Generalleutnant (01.6.1943)

Dobrovolník, 46. Feld-Artillerie-Regiment (01.10.1911 – 15.4.1912)
Důstojnický čekatel, 46. Feld-Artillerie-Regiment (15.4.1912 – 13.9.1914)
Zraněn (13.9.1914 – 01.4.1915)
Ersatz-Battalion 46. Feld-Artillerie-Regiment (01.4.1915 – 08.5.1915)
46. Feld-Artillerie-Regiment (08.5.1915 – 18.5.1915)
Adjutant I. Battalion 46. Feld-Artillerie-Regiment (18.5.1915 – 06.10.1915)
Zraněn (06.10.1915 – 16.10.1915)
II. Ersatz-Battalion 46. Feld-Artillerie-Regiment (16.10.1915 – 11.11.1915)
46. Feld-Artillerie-Regiment (11.11.1915 – 12.11.1915)
Adjutant I. Battalion 46. Feld-Artillerie-Regiment (12.11.1915 – 12.7.1916)
Velitel baterie, 46. Feld-Artillerie-Regiment (12.7.1916 – 06.8.1916)
Adjutant 20. Infanterie-Division (06.8.1916 – 11.1.1917)
Ordonanční důstojník, Štáb 20. Infanterie-Division (11.1.1917 – 05.8.1917)
46. Feld-Artillerie-Regiment (05.8.1917 – 10.8.1917)
Štáb 20. Infanterie-Division (10.8.1917 – 12.12.1918)
46. Feld-Artillerie-Regiment (12.12.1918 – 23.12.1918)
Adjutant 20. Feld-Artillerie-Brigade (23.12.1918 – 21.5.1919)
Adjutant Artillerie-Kommando 10 (21.5.1919 – 28.10.1919)
Ordonanční důstojník Artillerie-Kommando 10 (28.10.1919 – 05.5.1920)
13. Gebirgs-Regiment (05.5.1920 – 01.10.1921)
Štáb 5. Division (01.10.1921 – 14.10.1925)
Velitel eskadry, 2. Gebirgs-Regiment (14.10.1925 – 01.4.1929)
Velitel eskadry, 13. Gebirgs-Regiment (01.4.1929 – 01.2.1931)
Posádka Lüneburg (01.2.1931 – 01.10.1933)
Říšské ministerstvo obrany (01.10.1933 – 01.10.1934)
Štáb Armee-Büro Kassel (01.10.1934 – 01.5.1935)
Štáb IX. Armee-Korps (01.5.1935 – 06.10.1936)
Velitel I. Battalion 15. Kavallerie-Regiment (06.10.1936 – 01.3.1938)
Velitel 15. Kavallerie-Regiment (01.3.1938 – 01.9.1939)
Velitel 167. Infanterie-Regiment (01.9.1939 – 01.5.1942)
Führer-Reserve (01.5.1942 – 10.5.1942)
Velitel 342. Infanterie-Division (10.5.1942 – 10.7.1942)
Führer-Reserve (10.7.1942 – 10.9.1942)
Velitel 391. Feld-Ausbildung-Division (10.9.1942 – 05.9.1944)
Velitel 52. Sicherungs-Division (05.9.1944 – 01.10.1944)
Velitel Libau (Liepaja, Lotyšsko) (01.10.1944 – 08.5.1945)
V sovětském zajetí (08.5.1945 – 03.2.1946)
Odsouzen sovětským válečným soudem v Rize a pověšen (03.2.1946)

Leave a Comment