Adolf Berger

Adolf Berger
Generalmajor

* 30.7.1896, Wesel
+ 5.8.1943, Šablikino, Orelbogen, SSSR

Leutnant (18.6.1915)
Oberleutnant (1.4.1925)
Hauptmann (1.4.1933)
Major (1.10.1936)
Oberstleutnant (1.4.1940)
Oberst (1.4.1942)
Generalmajor (posmrtně) (16.10.1943)

Důstojnický čekatel 21. Dragounský-Regiment, později velitel čety a eskadry (31.7.1914 – 12.8.1919)
Propuštěn z armády (12.8.1919)
16. Gebirgs-Regiment (1.10.1924 – 1.10.1932)
Velitel Kavallerie-Eskadra 18. Gebirgs-Regiment (1.10.1932 – 1.10.1935)
Armee-Protiplynová-Schule (1.10.1935 – 1.10.1936)
Expert OKH, zbraňové testy (1.10.1936 – 1939)
Velitel 105. dekontaminační-Battalion (1939 – 7.1.1941)
Velitel Regiment-Štáb Werfer-Truppe 1 (7.1.1941 – 29.4.1942)
Velitel 3. Werfer-Artillerie-Regiment (29.4.1942 – 1.6.1942)
Velitel Werfer-Truppe 4 (1.6.1942 – 5.8.1943)
Zabit v boji během ruského útoku (5.8.1943)

Leave a Comment